Много често хората, които за първи път чуват термина кинезиология, ми задават въпроса какви са ползите от този метод за енергиен баланс.
В тази публикация ще ви споделя тези, които усещам най-силно върху себе си като ефект и се надявам, че ще събудя интереса ви към този метод.
Преди да започна, нека отново да припомня, че кинезиология е наука за движението на енергията в тялото.

Основният инструмент, който се използва при кинезиологичния баланс, е мускулният тест. Това означава, че се използва body work (работа през тялото), за да се открият блокажи и дисбаланси и да се постигне по-високо ниво на благоденствие и жизненост, на осъзнатост и себепознание.
Тялото е свръх мъдър и ценен приятел. То знае всичко, през което сме преминали, всичко, което някога сме чувствали, познава всички наши вярвания, убеждения, блокажи и дисбаланси. ТО познава и потенциала си, силата и мощта си да се самобалансира. Съвременните хора много пречим, самосаботираме баланса и благоденствието си на много нива.
В кинезиологията открих за себе си много ефективен метод и вече няколко години активно работя с него за себе си, близките ми и клиентите ми. Включвам метода в различни корпоративни тренинги, в уъркшоп формати и семинари.
Топ 5 ползи от кинезиологичния баланс
- Кинезиологичната сесия и резултатите от нея са си твое лично дело – специалистът кинезиопрактик просто ти показва техниките и те води през процеса. Лично за мен това е един от най-силните ми аргументи защо и за себе си, и за любимите ми хора използвам кинезиология. Просто вече се дистанцирам от консултанти, гурута и т.н., които желаят ТЕ да ти кажат какво е добро за теб. Искрено ценя кинезиологията, защото в кинезиологичния баланс ми става пределно ясно какво е най-добро за мен и то аз! (посредством моето тяло, моята интуиция, вътрешният ми мъдър глас или както и да го наречем) съм достигнала сама до това. За тези, които харесват коучинга – представете си, че кинезиологията е коучинг през тялото, а не през мозъка и егото;)
- Чуваш истинския си глас, виждаш отговорите си посредством тялото, усещаш твоя вътрешен мъдър Аз, който знае, разбира и те пази, който те подкрепя винаги и те води по твоя път.
- Усещаш и индикираш промяна още по време на сесията.
- Излизаш от сесията с по-голяма осъзнатост за себе си, ситуацията или аспекта, който балансираш, както и за следващи стъпки, които желаеш да направиш.
- Постигаш баланс на много нива, започваш да живееш много по-свободно живота си, управляваш по-добре стреса в ежедневието и енергията си, много по-наясно си със себе си, с целите си, с ресурсите си.
Имам си вече крилата фраза: “Защо да се притеснявам, като мога да се балансирам”.
Особено сега с кинезиологичния метод K-Power, който преподавам редовно (той представлява обучение, траещо около 6 часа, в което участниците получават лесни, бързи и ефективни техники от кинезиологията, чрез които да балансират себе си и близките си за всяка сфера от живота си, по всяко време, без да се налага дори да си записват част за кинезиологичен баланс с мен:) ) Благодарение на K-Power имам възможността да споделя тези мощни техники за енергиен баланс на толкова много хора и ежедневно да получавам обратна връзка от тях за вълнуващи промени и прекрасни резултати.
Ако интересът ви към кинезиологичния баланс се е събудил и желаете да изпитате тези ползи и върху себе си, във вашия живот, имате няколко възможности:
Можете да се запишете за индивидуална кинезиологична сесия за баланс или да се включите в някое от K-Power обученията, които провеждам (Прочетете повече за тях тук: Епигенетични цикли и Освобождаването от стрес е лесно) на 0878207156 и на denitsa.andonova@gmail.com
С пожелание за баланс и благоденствие!

Дени Андонова
За контакт с мен: 0878207156 и denitsa.andonova@gmail.com